22 Aralık 2007 Cumartesi

Allah Seni Davul Etsin FOX TVPremier Lig'i NTV ile sevdi Türkiye. Akılda kalan en önemli televizyonculuk efsanelerinden birine de o zaman şahit oldu. Murat Kosova'nın Arsenal - Middlesbrough maçının 3-1 iken 3-3 gelmesine dayanamayıp haykırırcasına söylediği "İşte Premier Lig bu" cümlesinden bahsediyorum elbette.

Daha sonra TV8'de izledik organizasyonu, onlar da fena yayın yapmadılar fakat daha geçtiğimiz sezon bitmeden ve ortada bir kanal yokken dönmeye başlayan Premier Lig Fox Tv'de vtr ile acaba dedik. Hadi Altan Tanrıkulu olacak spor servisinin başında, çok da kötü olmaz dedik ama oldu. Hiçbir futbol yayıncılığı tecrübesi olmayan eski TGRT ekibine ve gene oradan kalma iş bilmez spikerlere vermezler dedik bu organizasyonu ama verdiler.

Sıçtılar güzelim Premier Lig'in içine, piç ettiler gül gibi organizasyonu.

Aklıma gelenler yazayım hemen.
  • Maç başladıktan sonra yayına girmeler,
  • Ses ve görüntü senkronunun tutturamamaları,
  • Yayını aldıkları İngiliz kanalının sesinin açık bırakıp kendi futbol özürlü spikerlerinin sesiyle karıştırmaları,
  • Oyuncu isimleri telaffuzu konusunda Abidin Aydoğdu'dan bile kötü olmaları ve hatta doğru söyledikleri tek ismin Tuncay Şanlı olması,
  • Oyun yerine önlerinde açık olduğunu düşündüğüm redtube izlercesine maçtaki olayları çok alakasız bir şekilde yorumlamaları
Uzar gider bunlar, ama bu hafta seyirciye yapılacak en büyük terbiyesizliği yaptılar ve programlarına koydukları bir maçı hem de futbolseverlerin merakla beklediği bir derbi maçını yayınlamadılar.

Vıcık vıcık spor programları ise ayrı bir gudubet.

Düş yakamızdan FOX TV.

Etiketler:

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

Bu yayına verilen bağlantılar:

Bağlantı Oluştur

<< Ana Sayfa