12 Ocak 2008 Cumartesi

Thiago NevesNesli tükenen ve izlenmeye doyumu olmayan maestrolardan Thiago Neves. Enfes bir sol ayağı var, sağ ayağı da hiç fena değil. Fiziği, dengesi, koordinasyonu, tekniği muazzam. Fluminense'nin geçen sene Brezilya Ligi'ni ezeli rakibi Flamengo'nun ardından 4. olarak tamamlayarak1985 yılından beri katılamadığı Libertadores Kupası'na katılma hakkı kazanmasındaki esasoğlanlardan Thiago Neves.

22 yaşındaki ve 1,84 boyundaki Thiago Neves geçen sezon attığı 14 gol ile Brezilya'nın en saygın futbol yayını olan Placar dergisinin en değerli oyuncu ödülü olan Bola De Ouro ödülünü de aldı.

Fakat buna rağmen ne Avrupa'dan ne de Dunga'dan herhangi bir ilgiye mazhar olamadı. Copa Libertadores'de öne çıkmadan, Porto filan görmeden bitirmek lazım bu tür oyuncuların işini.

Fluminense bu tehlikeye karşı sözleşmesini 2010 yılı sonuna kadar uzattı bile Neves'in...

Etiketler: , ,

1 Yorum:

Anonymous Adsız dedi ki...

Söylentiye göre Kazım Kazım ın Menajeri Türkiye'den bir kulübün Fluminense'den 16 milyon Avroluk Bir Futbolcu Transfer Edeceğini Söylemiş.Bu Kulüpte Fenerbahçe'den Başkası Olamaz Tabiiki.Futbolcu da Thiago Neves'den Başkası Olamaz.

24 Nisan 2008 08:52  

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

Bu yayına verilen bağlantılar:

Bağlantı Oluştur

<< Ana Sayfa